Media Nav (Evolution) Toolbox — najczęściej zadawane pytania

Ogólne

Co to jest program Media Nav (Evolution) Toolbox?

Media Nav (Evolution) Toolbox to bezpłatna, łatwa w obsłudze aplikacja, która umożliwia pobieranie, zakup i instalowanie aktualizacji map i innej zawartości (bazy interesujących miejsc — punktów POI) w systemie nawigacji.

Z jakimi systemami operacyjnymi współpracuje program Media Nav (Evolution) Toolbox?

System Media Nav (Evolution) Toolbox jest zgodny z systemami Windows 7, Windows 8, Windows 10 lub OS X 10.10 (lub nowszym). Uwaga: program Toolbox wymaga ekranu o rozdzielczości co najmniej 1024 x 768 pikseli i 10 GB wolnego miejsca na dysku twardym komputera.

Jeśli używasz systemu operacyjnego OS X Catalina, pobierz i zainstaluj najnowszą wersję aplikacji Media Nav (Evolution) Toolbox, która jest zgodna z tym systemem OS X. Uruchomienie aplikacji Media Nav (Evolution) Toolbox po zaktualizowaniu systemu OS X do wersji Catalina nie będzie możliwe.

Jak pobrać program Media Nav (Evolution) Toolbox?

Plik instalacyjny programu Media Nav (Evolution) Toolbox można pobrać ze strony https://renault.welcome.naviextras.com/.

Jak uzyskać najnowszą wersję programu Media Nav (Evolution) Toolbox? Jak zaktualizować program Media Nav (Evolution) Toolbox?

Program Media Nav (Evolution) Toolbox zawiera funkcję automatycznej aktualizacji, która wyświetla użytkownikowi stosowne komunikaty, gdy tylko zostanie udostępniona nowsza wersja tego programu. Jeśli nie chcesz korzystać z metody aktualizacji automatycznej, odwiedź stronę https://renault.welcome.naviextras.com/ i pobierz program Toolbox jeszcze raz.

Rejestracja/logowanie w programie Toolbox

Nie mogę utworzyć konta w programie Toolbox przy użyciu mojego adresu e-mail.

Adres e-mail jest unikatowym identyfikatorem Twojego konta. Jeżeli nie możesz utworzyć konta przy użyciu danego adresu e-mail, sprawdź, czy został on poprawnie wpisany (adres e-mail musi zawierać znak „@” i prawidłową nazwę domeny: „@xx.com”). Możliwe też, że dany adres e-mail jest już używany. W takim przypadku spróbuj się zalogować i poprosić o nowe hasło.

Nie pamiętam hasła. Co mogę zrobić?

Aby odzyskać zapomniane hasło, można skorzystać z łącza Zapomniane hasło w programie Toolbox.

Płatność

Jakie metody płatności są dostępne?

Akceptujemy większość znanych kart kredytowych. Niektóre przykłady:
Diners Club, Visa, American Express, MasterCard, Visa Debit, Maestro, Discover, MasterCard Debit.

Czy program Media Nav (Evolution) Toolbox zapewnia bezpieczeństwo płatności dokonywanych przez Internet?

Płatność jest zabezpieczona i obsługiwana przez zewnętrznego dostawcę usług płatniczych. Nie otrzymujemy, przechowujemy, przetwarzamy, obsługujemy ani nie mamy dostępu do danych karty bankowej, ani danych posiadacza karty, i zostaniemy poinformowani przez instytucję finansową organizującą daną transakcję jedynie o tym, czy udało się dokonać płatności, czy też nie. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami zakupu lub skontaktować się z nami.

Nie mam karty kredytowej/debetowej do płatności online. / Nie chcę płacić online.

W tym momencie płatność online to jedyna akceptowana metoda płatności. Aby uzyskać pomoc w aktualizacji mapy w systemie nawigacji, możesz odwiedzić jednego z autoryzowanych dealerów.

Podczas wpisywania danych do faktury doszło do błędu; potrzebuję faktury z inną nazwą i adresem. W jaki sposób można zmienić fakturę?

Zgodnie z Warunkami zakupów po wysłaniu zamówienia nie można zmienić danych faktury.

Proces aktualizacji map

Co się stanie, gdy proces aktualizacji lub płatności zostanie przerwany?

Jeśli proces aktualizacji zostanie przerwany przed dokonaniem płatności, musisz rozpocząć od nowa proces finalizacji transakcji (wybrane aktualizacje pozostaną w koszyku). Jeśli proces aktualizacji zostanie przerwany po pomyślnym dokonaniu płatności, uruchom program Media Nav (Evolution) Toolbox i pobierz kupioną zawartość z Internetu.

Ile trwa pobieranie aktualizacji?

Czas pobierania aktualizacji zależy od przepustowości łącza internetowego. Na potrzeby pobierania wymagane jest szerokopasmowe łącze internetowe.

Czy za pomocą nabytej zawartości można zaktualizować więcej niż jedno urządzenie?

Nie. Nabytą zawartością można zaktualizować tylko jedno urządzenie połączone z programem Toolbox podczas zakupu.

Typowe problemy i błędy

Po podłączeniu pamięci USB w programie Media Nav (Evolution) Toolbox zakupione materiały nie są widoczne na moim urządzeniu.

Zgłoś ten problem w naszym dziale obsługi klienta, podając jak najwięcej szczegółów całej sprawy.

Program Media Nav (Evolution) Toolbox wyświetla następujący komunikat o błędzie: „Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później”

Taki błąd może wynikać z wielu przyczyn, np. awarii połączenia internetowego, braku odpowiedzi serwera itp. Spróbuj połączyć się z programem Toolbox później. Jeśli błąd będzie występował nadal, skontaktuj się z działem obsługi klienta.

Używam komputera Mac i nie mogę uruchomić aplikacji Media Nav (Evolution) Toolbox. Co mam zrobić?

Jeśli system OS X został zaktualizowany do wersji Catalina, aplikacja Media Nav (Evolution) Toolbox będzie działać tylko w przypadku usunięcia poprzedniej wersji aplikacji Media Nav (Evolution) Toolbox i pobrania jej najnowszej wersji.

Na co muszę zwrócić uwagę podczas pierwszego użycia?

Podczas pierwszego użycia aplikacji Media Nav (Evolution) Toolbox w systemie macOS Catalina, należy udzielić dodatkowych uprawnień, aby umożliwić dostęp aplikacji do plików przechowywanych na nośniku danych/urządzeniu. Jeśli uprawnienia nie zostaną udzielone, uruchomienie aplikacji Media Nav (Evolution) Toolbox nie będzie już możliwe.

Czy mogę później zmienić ustawienia uprawnień aplikacji?

Uprawnienia aplikacji można zmienić w dowolnej chwili w preferencjach systemu. Przejdź do opcji Bezpieczeństwo i prywatność > Pliki i foldery oraz zaznacz pole wyboru obok pozycji Wolumeny wymienne w aplikacji Media Nav (Evolution) Toolbox.